Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Lublin

Zaproszenie na wystawę „Strzelectwo myśliwskie – moja pasja”

Już za tydzień zapraszamy do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Łazienkach Królewskich w Warszawie na wystawę pt. „Strzelectwo myśliwskie – moja pasja”.

Zobaczycie tam wszystko, co ma związek ze strzelectwem myśliwskim, poczynając od broni, a kończąc na sprzęcie do elaboracji naboi śrutowych i kulowych, kalibrowniki, miarki do prochu, dozowniki śrutu, wybijacze spłonek, wciskacze spłonek, przebitki, prochy, kule, śruty, łuski, przebitki wojłokowe, maszynki do zawijania naboi oraz wiele innych przydatnych akcesoriów.

Na wystawie zaprezentujemy postaci, które rozsławiły nasze strzelectwo na świecie: Józefa Kiszkurno, Wiesława Gawlikowskiego, Adama Smelczyńskiego, Mirosława Rzepkowskiego czy Remigiusza Włodarczyka. Sportowcy Ci byli lub są myśliwymi i dzięki myślistwu kształtowali swoje osiągnięcia na arenie międzynarodowej.

Na odwiedzających wystawę czeka nie lada gratka –  medale i programy z Narodowych Zawodów Strzeleckich z lat 1924 – 1939. Przedstawimy również odznaki, kufle, statuetki, medale, talerze, numery startowe i metryczki, jakie towarzyszyły zawodom strzeleckim na przestrzeni ostatnich 100 lat.

Wszystkie zbiory pochodzą tylko i wyłącznie z prywatnych kolekcji kolekcjonerów, a także imiennych pamiątek użyczonych przez Wiesława Gawlikowskiego i Remigiusza Włodarczyka. Kuratorami wystawy są  Bogdan Kowalcze i Bogusław Bauer.

Jeśli interesujesz się strzelectwem myśliwskim i sportowym – nie może Cię tam zabraknąć. Wystawa będzie czynna do 28 czerwca.

 

 

 

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp